top of page
bára2.png

+420 775 198 598
grundelova@rosteam.cz

Mgr. et. Mgr.

Barbora Gřundělová, DiS., Ph.D.

“Mám ráda výšky, které nám poskytují rozhled, němčinu, kočky a punkrockovou hudbu, ale zpívám pouze, když jedu sama v autě. Obdivuji lidi, kteří mají odvahu měnit svět a vědí, že je třeba začít u sebe, doufám, že jste jedni z nich.”

Vždycky jsem chtěla bojovat za lepší svět. Časem jsem zjistila, že mě irituje jakákoliv nespravedlnost, proto jsem po maturitě začala studovat sociální práci, kterou vnímám jako prostředek společenské změny. Ráda hledám a objevuji, proto jsem si zamilovala vědu a výzkum a napsala řadu odborných textů, které se snaží kriticky reflektovat současnou praxi sociální práce. Věřím, že pokud nejsme součástí řešení, musíme být součástí problému, pokud nepřispíváme ke zplnomocnění, přispíváme k útlaku.

 

Sociální práci dnes studuji téměř 18 let a za tu dobu jsem prošla všemi stupni vzdělávání od vyššího odborného až po doktorské. Na doktorském studiu jsem potkala první duši Rosteamu, Zuzku, která mě naučila jak je důležité umět lidi ocenit. Když jsme společně začaly pracovat jako metodičky komunitní práce, poznaly jsme další dvě Rosteamačky a získaly jsme nejen dvě dobré kamarádky, ale také jsme zjistily, že máme společný cíl - rozvíjet lidi a prostřednictvím toho dosahovat změn.

bottom of page