top of page
ivet2.png

+420 731 566 579
kowolova@rosteam.cz

Mgr.

Iveta Kowolová

„Miluji vůni starých knih, chuť dobré kávy, toulky přírodou s horskými výhledy, reggae muziku a alchymii vzájemného kontaktu – už se těším na ten náš :)"

Sociální témata mě provázejí celý život, proto není divu, že se postupem času staly i mou profesí a povoláním. Po magisterském studiu sociální práce na OU jsem vyrážela do terénu za dětmi a mladými lidmi na různá místa a zákoutí Třince a poznala svou sparing parťačku Lenku. Na jednom výjimečném místě jsme  se z rolí streetworkerek rekrutovaly v komunitní pracovnice a měly tak příležitost poznávat krásy metody komunitní práce s konkrétními lidmi. Být na čas součástí komunity, skvělého týmu a zažívat celý proces se všemi, kteří se do něj zapojili, vnímám jako neuvěřitelné štěstí a nedocenitelnou zkušenost. Synchronicita nám pak do života přivedla další milovnice komunitní práce Zuzku s  Barčou a společně nyní tvoříme duši Rosteamu.

 

Dětem a mladým lidem jsem se dále věnovala v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež a vyrážela za nimi do škol jako lektorka zážitkových preventivních programů. Ať už jsem v kontaktu s dítětem, mladým člověkem, dospělým, se skupinou, rodinou či komunitou, stále čerpám z dvouletého sebezkušenostního výcviku kontaktní práce, který jsem absolvovala u České asociace streetwork a mnohaletých zkušeností nasbíraných v neziskové organizaci Bunkr, o.p.s. V současnosti můj profesní čas společně s Rosteamem vyplňuje doktorské studium sociální práce.

bottom of page